Κινητοποιήσεων συνέχεια για τους Διανομείς, οι οποίοι σήμερα Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου πραγματοποίησαν μοτοπορεία προς το υπουργείο Εργασίας, στο πλαίσιο της 24ωρης απεργίας τους.
![](https://apotypomata.gr/wp-content/uploads/2021/09/motoporeia-efood-2-1024x701.jpg)
Οι εργαζόμενοι παραμένουν σε επιφυλακή παρά την απόφαση της efood να μετατρέψει 2.016 συμβάσεις ορισμένου χρόνου σε αορίστου.
![](https://apotypomata.gr/wp-content/uploads/2021/09/motoporeia-efood-3-1024x519.jpg)
Η κινητοποίηση πραγματοποιήθηκε λίγο μετά τις 11:00 στο Πεδίον του Άρεως και από εκεί ακολούθησε μοτοπορεία προς το υπουργείο Εργασίας και στις κεντρικές οδούς της Αθήνας.
![](https://apotypomata.gr/wp-content/uploads/2021/09/motoporeia-efood-4-1024x623.jpg)
Στην κινητοποίηση μίλησε ο πρόεδρος του Συνδικάτου Επισιτισμού- Τουρισμού– Ξενοδοχείων ν. Αττικής, Γιώργος Στεφανάκης, ενώ το «παρών» έδωσε ο Χρήστος Κατσώτης μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ και βουλευτής.